Rehabiliteringstilbudet på Nærland dobles
Krokeidesenterets rehabiliteringsavdeling på Nærland har fått kontrakt med Helse Vest på 15 nye plasser.
– Dette positive resultatet handler om godt teamarbeid. Det er kjekt at våre samarbeidspartnere anerkjenner den jobben vi gjør, sier Ranveig Klingsheim, daglig leder på Krokeidesenteret.
I kontrakten med Helse Vest, som ble inngått torsdag 24. september, får Krokeidesenteret Rehabilitering avd. Nærland en utvidelse på fem millioner kroner i rehabiliteringsmidler. Det betyr at det fra 26. oktober tilbys i alt 30 rehabiliteringsplasser per kurs i Nærlandsparken på Jæren.
– Det er dokumentert at Vestlandet har færre rehabiliteringsplasser per innbyggere enn de andre helseregionene. Det er gledelig at Helse Vest gjennom denne avtalen tar et skritt i riktig retning for å rette opp denne skjevheten, sier Frode Jahren, generalsekretær i LHL.
Krokeidesenteret, som eies av LHL, har avdelinger på Krokeide i Bergen og på Nærland på Jæren. Avdelingen på Nærland gir et tilbud til pasienter med lungesykdommer, hjerte- og karsykdommer og kreft. I midten av oktober flytter rehabiliteringstilbudet inn i lokalene til Nærland Gjestegård, noe som innebærer en betydelig standardheving.
Klikk her for å lese mer på Nærlands egne nettsider.