Søk om plass

Søk om plass

Dersom du er interessert i å delta i prosjektet, kan du lese om hvordan du går frem for å søke her.
  • Tekst: Mona Bekken Vold
  • Sist oppdatert01.02.2013

Dersom du er i målgruppen for prosjektet  og ønsker å delta, kan du selv skrive ut søknadsskjemaet  og ta det med til legen din. Dere diskuterer om dette kan være noe for deg, og legen din sender evt. inn søknaden. Mange fastleger har også søknadsskjema på legekontoret.

Når vi har mottatt din søknad og samtykke her ved Feiringklinikken, blir det gjort en trekning der du enten havner i den gruppen som blir invitert på livsstilskurs på Feiringklinikken eller i en kontrollgruppe. For å kunne foreta trekningen, trenger vi søknad og samtykkeerklæring på eget skjema.

Dersom du havner i kontrollgruppen kan du også bli trukket ut til en grundig undersøkelse her ved Feiringklinikken som tar én dag. Du vil videre bli fulgt opp med kontrollundersøkelse etter 3 år. Du vil få et brev kort tid etter at vi har mottatt din søknad der du vil få vite hvilken gruppe du har kommet i, samt informasjon om videre opplegg.