Hopp direkte til innhold

Spør eksperten

LHLs eksperter svarer på dine spørsmål om hjerte- og lungesykdom, hjerneslag, kosthold, astma, allergi, eksem, inneklima, sykdomsmestring og pasientrettigheter.

Er spørsmålet ditt kanskje allerede besvart?

Spørsmål innsendt 17. februar 2015. Referansenummer: 6820

Hjerte/kar

Bivirkninger

kan stopp på medisin for høyt kolesterol ,føre til plutselig sine og mye iritasjon på en 50 åring

Les svaret

Vår ekspert, Wasim Zahid, Hjertespesialist svarer

(0)
Besvart 23. februar 2015
Wasim Zahid, Hjertespesialist

Hei

Medisiner mot høyt kolesterol kan ha bivirkninger. De fleste av disse har med fordøyelse og muskler å gjøre. Svært sjeldent kan pasienter oppleve psykiske plager i form av mareritt. 

Men jeg har aldri lest eller erfart at stopp av slike medisiner gir psykiske symptomer som sinne og irritasjon. 

Mvh

Wasim Zahid

Gi dette svaret det antall stjerner du synes det fortjener:

Ditt spørsmål

Alle spørsmål blir lest og alle svar anonymisert. Av personvernhensyn kan vi ikke svare deg direkte på e-post, men spørsmålet ditt vil ble publisert her innen 1-5 virkedager. Prøv gjerne å søke først - kanskje har vi allerede svart på det du lurer på?

Velg en ekspert

For å kunne svare best mulig, ønsker vi å vite litt om hvem du er (frivillig):

Kjønn

Ved å klikke på innsendingsknappen godtar du våre brukerbetingelser



Vis alle spørsmål og svar